Cric hidraulic 20 tone(tuv-gs.ce)
308,55 RON
Cel mai mic preț din ultimele 30 zile
- În stoc la infinity.ro
- Vândut de infinity.ro
- Comandă direct la magazin
Verifică mărimi disponibile
Mărime cadru
- 4 persoane urmăresc acest produs
- Comandat de 52 ori în ultimele 7 zile
- Produs 100% original
Cric hidraulic 20 tone(tuv-gs.ce)
308,55 RON
Cric hidraulic 20 tone(tuv-gs.ce) Ce este si pentru ce este folosit? Cricul hidraulic de 20 tone este un echipament esential in service-urile auto si in atelierele de reparatii. Acesta permite ridicarea vehiculelor grele pentru efectuarea diverselor lucrari de intretinere si reparatie. Cricul este omologat CE si respecta standardele TUV-GS, ceea ce asigura un nivel ridicat de siguranta si fiabilitate in utilizare. Specificatii tehnice Grupa constructiva: Cric hidraulic Grupa montaj: Echipament service Omologare: CE Standard: TUV-GS Valva de siguranta pentru protectie suprasarcina Inaltime minima: 235 mm Inaltime maxima: 440 mm Greutate: 9.6 Kg In ce situatii este folosit in practica? Utilizare profesionala Ideal pentru service-uri auto care efectueaza reparatii la vehicule grele. Utilizat in ateliere de reparatii pentru ridicarea masinilor in vederea inspectiilor tehnice. Permite accesul facil la componentele inferioare ale vehiculului. Utilizare pentru uz personal Poate fi folosit de catre pasionatii de automobile pentru lucrari de intretinere acasa. Utilizat pentru schimbarea rotilor sau efectuarea altor reparatii simple. Compatibilitatea Coduri Compatibile Instructiuni de folosire Asigurati-va ca suprafata pe care se utilizeaza cricul este plana si stabila. Pozitionati cricul sub vehicul in zona recomandata de producator. Actionati manerul pentru a ridica vehiculul la inaltimea dorita. Asigurati-va ca valva de siguranta functioneaza corect inainte de utilizare. Pentru instalare, se recomanda apelarea la un service autorizat. Ce apreciaza clientii la acest tip de produs? Clientii apreciaza robustetea si fiabilitatea cricurilor hidraulice, care ofera o solutie eficienta pentru ridicarea vehiculelor grele. De asemenea, omologarea CE si respectarea standardelor TUV-GS sunt aspecte importante pentru utilizatori, asigurandu-le un nivel ridicat de siguranta. Usurinta in utilizare si capacitatea de a ridica vehicule la inaltimi variate sunt, de asemenea, caracteristici apreciate. Intrebari frecvente despre acest tip de produs Intrebare: Ce greutate poate ridica acest cric? Raspuns: Cricul hidraulic poate ridica pana la 20 tone, fiind ideal pentru vehicule grele. Intrebare: Este cricul omologat? Raspuns: Da, cricul este omologat CE si respecta standardele TUV-GS. Intrebare: Care este inaltimea minima si maxima de ridicare? Raspuns: Inaltimea minima este de 235 mm, iar inaltimea maxima este de 440 mm. Aplicabilitate si utilizare Cricul hidraulic de 20 tone este utilizat in diverse domenii, inclusiv in service-uri auto, ateliere de reparatii si pentru utilizare personala. Este un instrument esential pentru orice activitate care implica ridicarea vehiculelor grele, oferind siguranta si eficienta in operatiuni. Continutul setului Cric hidraulic 20 tone(tuv-gs.ce) Recomandare Este recomandat sa utilizati cricul hidraulic in conformitate cu instructiunile de utilizare si sa verificati periodic starea acestuia. In cazul in care aveti nelamuriri, consultati un specialist sau un service autorizat pentru a asigura o utilizare in siguranta.
- Other Data
- Echipamente pentru transport si ridicat
Încă nu există recenzii pentru acest produs.
Lasă o recenzie
Istoric preț
Ultimul an
RON
Pe perioada zilelor fără schimbare, prețul rămâne identic cu ultima înregistrare.
Întrebări frecvente
Este sigur să comand Cric hidraulic 20 tone(tuv-gs.ce) prin General Power Tools?
General Power Tools este un catalog de produse, așa că nu procesăm noi comanda: pentru Cric hidraulic 20 tone(tuv-gs.ce) ești redirecționat către magazinul partener infinity.ro, care preia comanda, procesează plata, emite factura și certificatul de garanție și expediază produsul. Plata cu cardul se face prin procesatorul de plăți al magazinului, iar datele tale bancare nu ajung la General Power Tools. Înainte de a finaliza comanda, îți recomandăm să verifici pe site-ul infinity.ro datele firmei, costul de livrare și politica de retur.
Care sunt termenii de livrare pentru Cric hidraulic 20 tone(tuv-gs.ce)?
Livrarea pentru Cric hidraulic 20 tone(tuv-gs.ce) este asigurată de magazinul infinity.ro. Termenul estimat și costul transportului sunt afișate pe site-ul magazinului, în pagina produsului sau în coș, și depind de zona de livrare și de dimensiunile coletului. Produsele grele sau voluminoase, precum motocultoarele, motosapele sau accesoriile agricole, pot fi livrate pe palet sau prin curier specializat, de obicei până la poartă, și uneori necesită un termen mai lung. La primire, verifică ambalajul în prezența curierului și notează pe documentul de livrare orice deteriorare vizibilă.
Ce garanție are Cric hidraulic 20 tone(tuv-gs.ce)?
Cric hidraulic 20 tone(tuv-gs.ce) este vândut de magazinul partener infinity.ro, care răspunde pentru conformitatea produsului. Ca orice bun cumpărat de un consumator, beneficiază de garanția legală de conformitate de minimum 2 ani de la livrare (OUG 140/2021): dacă produsul are un defect existent la livrare, magazinul trebuie să îl repare, să îl înlocuiască sau să îți returneze banii. Pe lângă aceasta, mulți producători oferă o garanție comercială, ale cărei condiții sunt trecute în certificatul de garanție. De regulă, aceasta cere respectarea manualului, folosirea combustibilului și uleiului recomandate și efectuarea reviziilor, iar piesele de uzură normală (cuțite, lanțuri, curele, bujii) pot avea condiții separate. Păstrează factura și certificatul de garanție pe toată durata garanției.
Cum se returnează Cric hidraulic 20 tone(tuv-gs.ce)?
Pentru produsele cumpărate online ai, în general, 14 zile calendaristice de la primire pentru a te retrage din contract fără a oferi explicații (OUG 34/2014), iar returul pentru Cric hidraulic 20 tone(tuv-gs.ce) se face către magazinul partener infinity.ro, conform politicii sale. Costul transportului de retur poate fi suportat de tine, dacă magazinul te-a informat despre acest lucru, iar pentru produsele grele sau voluminoase poate fi semnificativ. Produsul trebuie manevrat doar cât e necesar pentru a-l verifica: dacă un utilaj a fost alimentat cu combustibil și folosit efectiv, magazinul poate reține o sumă pentru diminuarea valorii lui. Banii se returnează în cel mult 14 zile de la data la care ai informat magazinul, iar magazinul poate amâna rambursarea până primește produsul înapoi.
Ce preț are Cric hidraulic 20 tone(tuv-gs.ce)?
Cric hidraulic 20 tone(tuv-gs.ce) se găsește pe site-ul infinity.ro la prețul de 308.55 RON. Prețul final al comenzii poate varia în funcție de costul de livrare, care poate fi mai mare pentru produsele grele sau voluminoase, și de eventualele promoții active în magazin. Verifică pe site-ul infinity.ro dacă există livrare gratuită peste un anumit prag și dacă unele accesorii (ulei, acumulator, încărcător) sunt incluse în preț sau se cumpără separat.
Cum pot plăti pentru Cric hidraulic 20 tone(tuv-gs.ce)?
Metodele de plată pentru Cric hidraulic 20 tone(tuv-gs.ce) sunt stabilite de magazinul infinity.ro. De obicei sunt disponibile plata online cu cardul și plata la livrare (ramburs), iar pentru produsele mai scumpe, precum motocultoarele sau motosapele, multe magazine oferă și plata în rate prin cardurile de credit partenere sau prin credit de consum. Dacă alegi plata online, vei introduce datele cardului direct în pagina procesatorului de plăți al magazinului, nu pe General Power Tools. Metodele disponibile le vezi la finalizarea comenzii pe site-ul infinity.ro.
Este Cric hidraulic 20 tone(tuv-gs.ce) la reducere?
Prețul afișat pentru Cric hidraulic 20 tone(tuv-gs.ce) (308.55 RON) este cel curent din feed-ul magazinului infinity.ro și se actualizează automat, așa că o eventuală reducere apare și pe General Power Tools. Nu putem anticipa reducerile viitoare, dar pentru unelte și echipamente de grădină promoțiile sunt de obicei mai frecvente la începutul sezonului de grădinărit, la sfârșitul sezonului și de Black Friday. Revino pe pagina produsului sau caută în categoria lui alternative similare aflate în ofertă.
De ce nu pot comanda Cric hidraulic 20 tone(tuv-gs.ce) direct de pe General Power Tools?
General Power Tools este un catalog care reunește unelte, echipamente de grădinărit și utilaje agricole de la mai multe magazine partenere, ca să le poți compara ușor într-un singur loc. Nu vindem direct, așa că pentru Cric hidraulic 20 tone(tuv-gs.ce) comanda se finalizează pe site-ul infinity.ro. Informațiile despre produs sunt preluate automat din feed-ul magazinului; dacă există diferențe de preț, stoc, specificații sau imagini între General Power Tools și magazinul partener, sunt valabile informațiile de pe site-ul magazinului. Prețul afișat, 308.55 RON, include TVA; costul livrării se poate adăuga la finalizarea comenzii.
Unde găsesc piese de schimb și service pentru Cric hidraulic 20 tone(tuv-gs.ce)?
Pentru reparațiile în garanție, contactează magazinul de la care ai cumpărat Cric hidraulic 20 tone(tuv-gs.ce), adică infinity.ro, sau service-ul indicat în certificatul de garanție. După expirarea garanției, piesele de schimb și consumabilele (filtre, bujii, curele, cuțite, lanțuri) se găsesc de obicei la importatorul sau distribuitorul oficial al brandului și la service-urile autorizate. Înainte de a cumpăra un utilaj, merită să verifici dacă brandul are service și piese disponibile în România, mai ales pentru motocultoare și motosape.
Ce documente primesc la cumpărarea Cric hidraulic 20 tone(tuv-gs.ce)?
La livrarea Cric hidraulic 20 tone(tuv-gs.ce) ar trebui să primești factura emisă de infinity.ro, certificatul de garanție (acolo unde produsul are garanție comercială) și manualul de utilizare în limba română, cu instrucțiunile de siguranță și de întreținere. Produsele cu motor sau electrice comercializate în Uniunea Europeană trebuie să poarte marcajul CE. Verifică la primire că documentele sunt în colet și păstrează-le: îți vor trebui pentru garanție, service sau un eventual retur.
Alte produse de la infinity.ro
-45%
Popular
Fără imagine
Popular
Fără imagine
Popular
Fără imagine
Popular
Fără imagine
Popular
Fără imagine
-10%
Popular
Fără imagine
Popular
Fără imagine
-15%
Popular
Fără imagine
Popular
Fără imagine
Popular
Fără imagine
Popular
Fără imagine
Popular
Fără imagine
Produse similare
Popular
Fără imagine
Popular
Fără imagine
Fără imagine
Fără imagine
Fără imagine
Fără imagine
Fără imagine
Fără imagine
Fără imagine
Fără imagine
Fără imagine
Fără imagine
Ți-au plăcut aceste produse?
Fără imagine
Fără imagine
Fără imagine
Fără imagine
Fără imagine
Fără imagine
Fără imagine
Fără imagine