Sari la conținut
General Power Tools

NVR

Neocaridina heteropoda Glass Shrimp

Vândut de nevertebrate.ro

8,92 RON

Cel mai mic preț din ultimele 30 zile

În stoc la nevertebrate.ro Comandă direct la magazin
2 persoane urmăresc acest produs
Comandat de 51 ori în ultimele 7 zile
Produs 100% original

Neocaridina heteropoda Glass Shrimp

8,92 RON
Cumpără
TaxonomieFamilia: AtyidaeGenul: NeocaridinaSpecia: Neocaridina heteropodaVarietate: "Glass Shrimp" (linie de selectie acvaristica)Origine si distributieSpecia este originara din Asia de Est, cu distributie naturala in rauri si balti din China si Taiwan. Varietatea „Glass Shrimp” este apreciata pentru transparenta sa si este cultivata in captivitate.MorfologieCrevete pitic, transparent aproape complet, cu corp subtire si delicat. Lungimea adulta este de 2,5–3,5 cm. Pigmentatia minima permite observarea organelor interne, ceea ce ii confera un aspect „sticlos”. Femelele sunt usor mai mari si pot prezenta unele nuante subtile, masculii fiind mai transparenti.Parametri de apa preferatiTemperatura: 20–26 °CpH: 6,5–7,5Duritate: 6–12 dGHConductivitate: 150–300 µS/cmNecesita apa curata si stabila, cu oxigenare buna si fara fluctuatii rapide.Habitat naturalTraieste in ape dulci, cu vegetatie submersa si substrat nisipos sau pietros. In acvariu prefera medii cu plante si muschi care asigura biofilm pentru hrana.ComportamentSpecie pasnica, activa si sociabila, recomandata pentru acvarii comunitare cu alte creveti si pesti neagresivi. Preferabil pastrarea in grupuri de minim 10 indivizi.ReproducereReproducerea este posibila in conditii bune, femela purtand ouale sub abdomen timp de 3–4 saptamani. Puii se nasc complet dezvoltati si independenti.Ingrijire in acvariuVolum recomandat: minim 20 litriSubstrat: fin, preferabil inchis la culoareDecor: plante acvatice, muschi, frunze uscate, radaciniFiltrare: blanda, cu protectie pentru puiIluminare: moderataHrana: omnivor – consuma biofilm, alge, hrana uscata speciala, legume oparite si hrana vie sau congelata. Alimentatia variata ajuta la mentinerea sanatatii si a claritatii corpului

Încă nu există recenzii pentru acest produs.

Lasă o recenzie

Istoric preț

Istoric preț — ultimul an

Min 30z: 8,92 RON (OG 58/2022)

8,92 8,92 8,92 oct. 2025 dec. 2025 feb. 2026 apr. 2026 iun. 2026 aug. 2026 oct. 2026 oct. 2026
RON
Pe perioada zilelor fără schimbare, prețul rămâne identic cu ultima înregistrare.

Întrebări frecvente

Este sigur să comand Neocaridina heteropoda Glass Shrimp prin General Power Tools?
General Power Tools este un catalog de produse, așa că nu procesăm noi comanda: pentru Neocaridina heteropoda Glass Shrimp ești redirecționat către magazinul partener nevertebrate.ro, care preia comanda, procesează plata, emite factura și certificatul de garanție și expediază produsul. Plata cu cardul se face prin procesatorul de plăți al magazinului, iar datele tale bancare nu ajung la General Power Tools. Înainte de a finaliza comanda, îți recomandăm să verifici pe site-ul nevertebrate.ro datele firmei, costul de livrare și politica de retur.
Care sunt termenii de livrare pentru Neocaridina heteropoda Glass Shrimp?
Livrarea pentru Neocaridina heteropoda Glass Shrimp este asigurată de magazinul nevertebrate.ro. Termenul estimat și costul transportului sunt afișate pe site-ul magazinului, în pagina produsului sau în coș, și depind de zona de livrare și de dimensiunile coletului. Produsele grele sau voluminoase, precum motocultoarele, motosapele sau accesoriile agricole, pot fi livrate pe palet sau prin curier specializat, de obicei până la poartă, și uneori necesită un termen mai lung. La primire, verifică ambalajul în prezența curierului și notează pe documentul de livrare orice deteriorare vizibilă.
Ce garanție are Neocaridina heteropoda Glass Shrimp?
Neocaridina heteropoda Glass Shrimp este vândut de magazinul partener nevertebrate.ro, care răspunde pentru conformitatea produsului. Ca orice bun cumpărat de un consumator, beneficiază de garanția legală de conformitate de minimum 2 ani de la livrare (OUG 140/2021): dacă produsul are un defect existent la livrare, magazinul trebuie să îl repare, să îl înlocuiască sau să îți returneze banii. Pe lângă aceasta, mulți producători oferă o garanție comercială, ale cărei condiții sunt trecute în certificatul de garanție. De regulă, aceasta cere respectarea manualului, folosirea combustibilului și uleiului recomandate și efectuarea reviziilor, iar piesele de uzură normală (cuțite, lanțuri, curele, bujii) pot avea condiții separate. Păstrează factura și certificatul de garanție pe toată durata garanției.
Cum se returnează Neocaridina heteropoda Glass Shrimp?
Pentru produsele cumpărate online ai, în general, 14 zile calendaristice de la primire pentru a te retrage din contract fără a oferi explicații (OUG 34/2014), iar returul pentru Neocaridina heteropoda Glass Shrimp se face către magazinul partener nevertebrate.ro, conform politicii sale. Costul transportului de retur poate fi suportat de tine, dacă magazinul te-a informat despre acest lucru, iar pentru produsele grele sau voluminoase poate fi semnificativ. Produsul trebuie manevrat doar cât e necesar pentru a-l verifica: dacă un utilaj a fost alimentat cu combustibil și folosit efectiv, magazinul poate reține o sumă pentru diminuarea valorii lui. Banii se returnează în cel mult 14 zile de la data la care ai informat magazinul, iar magazinul poate amâna rambursarea până primește produsul înapoi.
Ce preț are Neocaridina heteropoda Glass Shrimp?
Neocaridina heteropoda Glass Shrimp se găsește pe site-ul nevertebrate.ro la prețul de 8.92 RON. Prețul final al comenzii poate varia în funcție de costul de livrare, care poate fi mai mare pentru produsele grele sau voluminoase, și de eventualele promoții active în magazin. Verifică pe site-ul nevertebrate.ro dacă există livrare gratuită peste un anumit prag și dacă unele accesorii (ulei, acumulator, încărcător) sunt incluse în preț sau se cumpără separat.
Cum pot plăti pentru Neocaridina heteropoda Glass Shrimp?
Metodele de plată pentru Neocaridina heteropoda Glass Shrimp sunt stabilite de magazinul nevertebrate.ro. De obicei sunt disponibile plata online cu cardul și plata la livrare (ramburs), iar pentru produsele mai scumpe, precum motocultoarele sau motosapele, multe magazine oferă și plata în rate prin cardurile de credit partenere sau prin credit de consum. Dacă alegi plata online, vei introduce datele cardului direct în pagina procesatorului de plăți al magazinului, nu pe General Power Tools. Metodele disponibile le vezi la finalizarea comenzii pe site-ul nevertebrate.ro.
Este Neocaridina heteropoda Glass Shrimp la reducere?
Prețul afișat pentru Neocaridina heteropoda Glass Shrimp (8.92 RON) este cel curent din feed-ul magazinului nevertebrate.ro și se actualizează automat, așa că o eventuală reducere apare și pe General Power Tools. Nu putem anticipa reducerile viitoare, dar pentru unelte și echipamente de grădină promoțiile sunt de obicei mai frecvente la începutul sezonului de grădinărit, la sfârșitul sezonului și de Black Friday. Revino pe pagina produsului sau caută în categoria lui alternative similare aflate în ofertă.
De ce nu pot comanda Neocaridina heteropoda Glass Shrimp direct de pe General Power Tools?
General Power Tools este un catalog care reunește unelte, echipamente de grădinărit și utilaje agricole de la mai multe magazine partenere, ca să le poți compara ușor într-un singur loc. Nu vindem direct, așa că pentru Neocaridina heteropoda Glass Shrimp comanda se finalizează pe site-ul nevertebrate.ro. Informațiile despre produs sunt preluate automat din feed-ul magazinului; dacă există diferențe de preț, stoc, specificații sau imagini între General Power Tools și magazinul partener, sunt valabile informațiile de pe site-ul magazinului. Prețul afișat, 8.92 RON, include TVA; costul livrării se poate adăuga la finalizarea comenzii.
Unde găsesc piese de schimb și service pentru Neocaridina heteropoda Glass Shrimp?
Pentru reparațiile în garanție, contactează magazinul de la care ai cumpărat Neocaridina heteropoda Glass Shrimp, adică nevertebrate.ro, sau service-ul indicat în certificatul de garanție. După expirarea garanției, piesele de schimb și consumabilele (filtre, bujii, curele, cuțite, lanțuri) se găsesc de obicei la importatorul sau distribuitorul oficial al brandului și la service-urile autorizate. Înainte de a cumpăra un utilaj, merită să verifici dacă brandul are service și piese disponibile în România, mai ales pentru motocultoare și motosape.
Ce documente primesc la cumpărarea Neocaridina heteropoda Glass Shrimp?
La livrarea Neocaridina heteropoda Glass Shrimp ar trebui să primești factura emisă de nevertebrate.ro, certificatul de garanție (acolo unde produsul are garanție comercială) și manualul de utilizare în limba română, cu instrucțiunile de siguranță și de întreținere. Produsele cu motor sau electrice comercializate în Uniunea Europeană trebuie să poarte marcajul CE. Verifică la primire că documentele sunt în colet și păstrează-le: îți vor trebui pentru garanție, service sau un eventual retur.

Alte produse de la nevertebrate.ro

Produse similare

Ți-au plăcut aceste produse?

Cookies & confidențialitate

Folosim cookies și tehnologii similare pentru a oferi o experiență optimă, a măsura traficul și a personaliza conținutul. Poți accepta tot, refuza tot, sau alege ce permiți. Detalii

Setări cookies