Sari la conținut
General Power Tools

Aquaforest

Bacterii pentru iaz AquaForest Bio Starter 1L

Vândut de nevertebrate.ro

121,90 RON

Cel mai mic preț din ultimele 30 zile

În stoc la nevertebrate.ro Comandă direct la magazin
2 persoane urmăresc acest produs
Comandat de 47 ori în ultimele 7 zile
Produs 100% original

Bacterii pentru iaz AquaForest Bio Starter 1L

121,90 RON
Cumpără
AF Bio Starter 1LAF BIO STARTER este un preparat biologic specializat care contine tulpini selectate de bacterii nitrificatoare din familiile Nitrospirae si Nitrobacter, care joaca un rol cheie in ciclul azotului.Aceste bacterii transforma amoniacul toxic si nitritii in nitrati semnificativ mai putin nocivi, contribuind la mentinerea unui ecosistem acvatic sanatos si stabil.Produsul este potrivit atat pentru iazurile nou infiintate, cat si pentru sistemele de lunga durata - in special dupa curatarea filtrului, tratarea pestilor, schimbarile de apa sau dupa iarna, cand filtrarea biologica trebuie reluata.Utilizarea regulata a AF BIO STARTER sustine filtrarea biologica, imbunatateste starea pestilor si ajuta la mentinerea apei cristaline.AplicatiiIazuri noi - accelereaza ciclul azotului si permite introducerea mai rapida a pestilorDupa iarna - sustine recuperarea biologica atunci cand temperatura apei depaseste 8°CSchimbari de apa si curatarea filtrului - reface bacteriile benefice dupa intretinerea sistemuluiDupa tratarea pestilor - reconstruieste populatiile bacteriene dupa terapia antibacterianaUtilizare preventiva - dozarea lunara ajuta la mentinerea echilibrului biologicCe face ca Bio Starter sa fie unic?Contine bacterii nitrificatoare selectate (Nitrospirae si Nitrobacter) care sustin activ ciclul azotuluiDescompune amoniacul toxic si nitritii in nitrati mai putin nociviStabilizeaza echilibrul biologic si imbunatateste eficienta filtrarii biologiceAjuta la limitarea cresterii algelor prin stabilizarea parametrilor apeiIdeal pentru amenajari noi de iazuri si porniri de primavara, cand este necesara o activare biologica rapidaDozajIazuri noi – 500 ml / 10.000 L zilnic, timp de primele 2 saptamaniPrimavara – 1000 ml / 10.000 L o data pe saptamana, timp de o lunaRestul anului – 1000 ml / 10.000 L o data pe lunaAgitati inainte de utilizare. Se recomanda o doza suplimentara dupa decesul pestilor sau cand populatia de pesti creste.Informatii importanteProdus destinat exclusiv utilizarii in iazuri. Nu este destinat consumului. A nu se lasa la indemana copiilor. A se pastra intr-un loc racoros, ferit de lumina.Dupa adaugarea produsului, opriti lampa UV timp de 24-48 de ore pentru a evita perturbarea dezvoltarii bacteriene.

Încă nu există recenzii pentru acest produs.

Lasă o recenzie

Istoric preț

Istoric preț — ultimul an

Min 30z: 121,90 RON (OG 58/2022)

121,90 121,90 121,90 oct. 2025 dec. 2025 feb. 2026 apr. 2026 iun. 2026 aug. 2026 oct. 2026 oct. 2026
RON
Pe perioada zilelor fără schimbare, prețul rămâne identic cu ultima înregistrare.

Întrebări frecvente

Este sigur să comand Bacterii pentru iaz AquaForest Bio Starter 1L prin General Power Tools?
General Power Tools este un catalog de produse, așa că nu procesăm noi comanda: pentru Bacterii pentru iaz AquaForest Bio Starter 1L ești redirecționat către magazinul partener nevertebrate.ro, care preia comanda, procesează plata, emite factura și certificatul de garanție și expediază produsul. Plata cu cardul se face prin procesatorul de plăți al magazinului, iar datele tale bancare nu ajung la General Power Tools. Înainte de a finaliza comanda, îți recomandăm să verifici pe site-ul nevertebrate.ro datele firmei, costul de livrare și politica de retur.
Care sunt termenii de livrare pentru Bacterii pentru iaz AquaForest Bio Starter 1L?
Livrarea pentru Bacterii pentru iaz AquaForest Bio Starter 1L este asigurată de magazinul nevertebrate.ro. Termenul estimat și costul transportului sunt afișate pe site-ul magazinului, în pagina produsului sau în coș, și depind de zona de livrare și de dimensiunile coletului. Produsele grele sau voluminoase, precum motocultoarele, motosapele sau accesoriile agricole, pot fi livrate pe palet sau prin curier specializat, de obicei până la poartă, și uneori necesită un termen mai lung. La primire, verifică ambalajul în prezența curierului și notează pe documentul de livrare orice deteriorare vizibilă.
Ce garanție are Bacterii pentru iaz AquaForest Bio Starter 1L?
Bacterii pentru iaz AquaForest Bio Starter 1L este vândut de magazinul partener nevertebrate.ro, care răspunde pentru conformitatea produsului. Ca orice bun cumpărat de un consumator, beneficiază de garanția legală de conformitate de minimum 2 ani de la livrare (OUG 140/2021): dacă produsul are un defect existent la livrare, magazinul trebuie să îl repare, să îl înlocuiască sau să îți returneze banii. Pe lângă aceasta, mulți producători oferă o garanție comercială, ale cărei condiții sunt trecute în certificatul de garanție. De regulă, aceasta cere respectarea manualului, folosirea combustibilului și uleiului recomandate și efectuarea reviziilor, iar piesele de uzură normală (cuțite, lanțuri, curele, bujii) pot avea condiții separate. Păstrează factura și certificatul de garanție pe toată durata garanției.
Cum se returnează Bacterii pentru iaz AquaForest Bio Starter 1L?
Pentru produsele cumpărate online ai, în general, 14 zile calendaristice de la primire pentru a te retrage din contract fără a oferi explicații (OUG 34/2014), iar returul pentru Bacterii pentru iaz AquaForest Bio Starter 1L se face către magazinul partener nevertebrate.ro, conform politicii sale. Costul transportului de retur poate fi suportat de tine, dacă magazinul te-a informat despre acest lucru, iar pentru produsele grele sau voluminoase poate fi semnificativ. Produsul trebuie manevrat doar cât e necesar pentru a-l verifica: dacă un utilaj a fost alimentat cu combustibil și folosit efectiv, magazinul poate reține o sumă pentru diminuarea valorii lui. Banii se returnează în cel mult 14 zile de la data la care ai informat magazinul, iar magazinul poate amâna rambursarea până primește produsul înapoi.
Ce preț are Bacterii pentru iaz AquaForest Bio Starter 1L?
Bacterii pentru iaz AquaForest Bio Starter 1L se găsește pe site-ul nevertebrate.ro la prețul de 121.90 RON. Prețul final al comenzii poate varia în funcție de costul de livrare, care poate fi mai mare pentru produsele grele sau voluminoase, și de eventualele promoții active în magazin. Verifică pe site-ul nevertebrate.ro dacă există livrare gratuită peste un anumit prag și dacă unele accesorii (ulei, acumulator, încărcător) sunt incluse în preț sau se cumpără separat.
Cum pot plăti pentru Bacterii pentru iaz AquaForest Bio Starter 1L?
Metodele de plată pentru Bacterii pentru iaz AquaForest Bio Starter 1L sunt stabilite de magazinul nevertebrate.ro. De obicei sunt disponibile plata online cu cardul și plata la livrare (ramburs), iar pentru produsele mai scumpe, precum motocultoarele sau motosapele, multe magazine oferă și plata în rate prin cardurile de credit partenere sau prin credit de consum. Dacă alegi plata online, vei introduce datele cardului direct în pagina procesatorului de plăți al magazinului, nu pe General Power Tools. Metodele disponibile le vezi la finalizarea comenzii pe site-ul nevertebrate.ro.
Este Bacterii pentru iaz AquaForest Bio Starter 1L la reducere?
Prețul afișat pentru Bacterii pentru iaz AquaForest Bio Starter 1L (121.90 RON) este cel curent din feed-ul magazinului nevertebrate.ro și se actualizează automat, așa că o eventuală reducere apare și pe General Power Tools. Nu putem anticipa reducerile viitoare, dar pentru unelte și echipamente de grădină promoțiile sunt de obicei mai frecvente la începutul sezonului de grădinărit, la sfârșitul sezonului și de Black Friday. Revino pe pagina produsului sau caută în categoria lui alternative similare aflate în ofertă.
De ce nu pot comanda Bacterii pentru iaz AquaForest Bio Starter 1L direct de pe General Power Tools?
General Power Tools este un catalog care reunește unelte, echipamente de grădinărit și utilaje agricole de la mai multe magazine partenere, ca să le poți compara ușor într-un singur loc. Nu vindem direct, așa că pentru Bacterii pentru iaz AquaForest Bio Starter 1L comanda se finalizează pe site-ul nevertebrate.ro. Informațiile despre produs sunt preluate automat din feed-ul magazinului; dacă există diferențe de preț, stoc, specificații sau imagini între General Power Tools și magazinul partener, sunt valabile informațiile de pe site-ul magazinului. Prețul afișat, 121.90 RON, include TVA; costul livrării se poate adăuga la finalizarea comenzii.
Unde găsesc piese de schimb și service pentru Bacterii pentru iaz AquaForest Bio Starter 1L?
Pentru reparațiile în garanție, contactează magazinul de la care ai cumpărat Bacterii pentru iaz AquaForest Bio Starter 1L, adică nevertebrate.ro, sau service-ul indicat în certificatul de garanție. După expirarea garanției, piesele de schimb și consumabilele (filtre, bujii, curele, cuțite, lanțuri) se găsesc de obicei la importatorul sau distribuitorul oficial al brandului și la service-urile autorizate. Înainte de a cumpăra un utilaj, merită să verifici dacă brandul are service și piese disponibile în România, mai ales pentru motocultoare și motosape.
Ce documente primesc la cumpărarea Bacterii pentru iaz AquaForest Bio Starter 1L?
La livrarea Bacterii pentru iaz AquaForest Bio Starter 1L ar trebui să primești factura emisă de nevertebrate.ro, certificatul de garanție (acolo unde produsul are garanție comercială) și manualul de utilizare în limba română, cu instrucțiunile de siguranță și de întreținere. Produsele cu motor sau electrice comercializate în Uniunea Europeană trebuie să poarte marcajul CE. Verifică la primire că documentele sunt în colet și păstrează-le: îți vor trebui pentru garanție, service sau un eventual retur.

Alte produse de la nevertebrate.ro

Produse similare

Ți-au plăcut aceste produse?

Cookies & confidențialitate

Folosim cookies și tehnologii similare pentru a oferi o experiență optimă, a măsura traficul și a personaliza conținutul. Poți accepta tot, refuza tot, sau alege ce permiți. Detalii

Setări cookies