Sari la conținut
General Power Tools

Cablu cu cleste de sudura 12 mm2, 300A, Rotor

Vândut de europroduse.ro

30,00 RON

Cel mai mic preț din ultimele 30 zile

În stoc la europroduse.ro Comandă direct la magazin
10 persoane urmăresc acest produs
Comandat de 38 ori în ultimele 7 zile
Produs 100% original

Cablu cu cleste de sudura 12 mm2, 300A, Rotor

30,00 RON
Cumpără
Setul de cablu cu cleste de sudura de inalta calitate este o componenta esentiala pentru sudori profesionisti si amatori, oferind conexiuni stabile si sigure intre sursa de curent si piesa de lucru. Acest set este proiectat pentru a asigura performante fiabile si durabilitate in diverse conditii de utilizare, fiind ideal pentru aplicatii solicitante. - Diametru Cablu de 12 mm: Cablu cu un diametru de 12 mm, conceput pentru a oferi o conductivitate optima si pentru a minimiza pierderile de energie. Acest diametru este adecvat pentru aplicatii de sudura ce necesita curenti mari, asigurand eficienta si performanta superioara.
- Capacitate de Curent de 300A: Cu o capacitate nominala de 300A, setul este perfect pentru o gama larga de procese de sudura, inclusiv sudura cu arc electric si sudura cu electrozi acoperiti. Aceasta capacitate permite desfasurarea eficienta a lucrarilor, chiar si in conditii solicitante.
- Lungime Cablu de 190 cm: Lungimea de 190 cm a cablului ofera flexibilitate maxima, facilitand manevrarea in jurul piesei de lucru fara a compromite siguranta sau eficienta operatiunilor. Aceasta lungime este ideala pentru a asigura libertatea de miscare necesara in orice situatie de sudura.
- Cleste de Masa Robuste: Clestele de masa inclus este construit din materiale durabile, asigurand o prindere ferma si stabila pe piesa de lucru. Acesta garanteaza o conexiune electrica sigura si minimizarea pierderilor de curent, esentiala pentru o sudura de calitate.
- Conectori Standardizati: Setul include conectori standardizati, compatibili cu majoritatea echipamentelor de sudura disponibile pe piata. Acesti conectori permit o instalare rapida si simpla, economisind timp si efort in configurarea echipamentelor.
- Durabilitate si Fiabilitate: Fabricat din materiale rezistente la uzura si temperaturi ridicate, acest set de cablu cu cleste de sudura este proiectat pentru a rezista in conditii de lucru dure, oferind o durata de viata lunga si performante constante.
Setul de cablu cu cleste de sudura, avand un diametru de 12 mm, capacitate de 300A si lungime de 190 cm, este ideal pentru diverse aplicatii de sudura, inclusiv sudura cu arc electric si sudura cu electrozi acoperiti. Este o alegere excelenta pentru ateliere de sudura, asigurand conexiuni electrice sigure si eficiente, esentiale pentru obtinerea unor rezultate profesionale. Alege acest set pentru a te asigura ca echipamentele tale de sudura functioneaza la capacitate maxima si in conditii de siguranta, oferindu-ti performante superioare si durabilitate in toate proiectele tale de sudura. Detalii tehnice: - Lungime: 190 cm
- Grosime cablu: 12 mm
- Intensitate curent: 300A
Continut pachet: - 1 x Cablu cu cleste de sudura 12 mm2, 300A, Rotor
Custom Field1
new
Custom Field3
https://europroduse.ro/image/774532900/p/raw/8/cablu-cu-cleste-de-sudura-12-mm2-300a-rotor-104099268.jpg

Încă nu există recenzii pentru acest produs.

Lasă o recenzie

Istoric preț

Istoric preț — ultimul an

Min 30z: 30,00 RON (OG 58/2022)

30,00 30,00 30,00 oct. 2025 dec. 2025 feb. 2026 apr. 2026 iun. 2026 aug. 2026 oct. 2026 oct. 2026
RON
Pe perioada zilelor fără schimbare, prețul rămâne identic cu ultima înregistrare.

Întrebări frecvente

Este sigur să comand Cablu cu cleste de sudura 12 mm2, 300A, Rotor prin General Power Tools?
General Power Tools este un catalog de produse, așa că nu procesăm noi comanda: pentru Cablu cu cleste de sudura 12 mm2, 300A, Rotor ești redirecționat către magazinul partener europroduse.ro, care preia comanda, procesează plata, emite factura și certificatul de garanție și expediază produsul. Plata cu cardul se face prin procesatorul de plăți al magazinului, iar datele tale bancare nu ajung la General Power Tools. Înainte de a finaliza comanda, îți recomandăm să verifici pe site-ul europroduse.ro datele firmei, costul de livrare și politica de retur.
Care sunt termenii de livrare pentru Cablu cu cleste de sudura 12 mm2, 300A, Rotor?
Livrarea pentru Cablu cu cleste de sudura 12 mm2, 300A, Rotor este asigurată de magazinul europroduse.ro. Termenul estimat și costul transportului sunt afișate pe site-ul magazinului, în pagina produsului sau în coș, și depind de zona de livrare și de dimensiunile coletului. Produsele grele sau voluminoase, precum motocultoarele, motosapele sau accesoriile agricole, pot fi livrate pe palet sau prin curier specializat, de obicei până la poartă, și uneori necesită un termen mai lung. La primire, verifică ambalajul în prezența curierului și notează pe documentul de livrare orice deteriorare vizibilă.
Ce garanție are Cablu cu cleste de sudura 12 mm2, 300A, Rotor?
Cablu cu cleste de sudura 12 mm2, 300A, Rotor este vândut de magazinul partener europroduse.ro, care răspunde pentru conformitatea produsului. Ca orice bun cumpărat de un consumator, beneficiază de garanția legală de conformitate de minimum 2 ani de la livrare (OUG 140/2021): dacă produsul are un defect existent la livrare, magazinul trebuie să îl repare, să îl înlocuiască sau să îți returneze banii. Pe lângă aceasta, mulți producători oferă o garanție comercială, ale cărei condiții sunt trecute în certificatul de garanție. De regulă, aceasta cere respectarea manualului, folosirea combustibilului și uleiului recomandate și efectuarea reviziilor, iar piesele de uzură normală (cuțite, lanțuri, curele, bujii) pot avea condiții separate. Păstrează factura și certificatul de garanție pe toată durata garanției.
Cum se returnează Cablu cu cleste de sudura 12 mm2, 300A, Rotor?
Pentru produsele cumpărate online ai, în general, 14 zile calendaristice de la primire pentru a te retrage din contract fără a oferi explicații (OUG 34/2014), iar returul pentru Cablu cu cleste de sudura 12 mm2, 300A, Rotor se face către magazinul partener europroduse.ro, conform politicii sale. Costul transportului de retur poate fi suportat de tine, dacă magazinul te-a informat despre acest lucru, iar pentru produsele grele sau voluminoase poate fi semnificativ. Produsul trebuie manevrat doar cât e necesar pentru a-l verifica: dacă un utilaj a fost alimentat cu combustibil și folosit efectiv, magazinul poate reține o sumă pentru diminuarea valorii lui. Banii se returnează în cel mult 14 zile de la data la care ai informat magazinul, iar magazinul poate amâna rambursarea până primește produsul înapoi.
Ce preț are Cablu cu cleste de sudura 12 mm2, 300A, Rotor?
Cablu cu cleste de sudura 12 mm2, 300A, Rotor se găsește pe site-ul europroduse.ro la prețul de 30.00 RON. Prețul final al comenzii poate varia în funcție de costul de livrare, care poate fi mai mare pentru produsele grele sau voluminoase, și de eventualele promoții active în magazin. Verifică pe site-ul europroduse.ro dacă există livrare gratuită peste un anumit prag și dacă unele accesorii (ulei, acumulator, încărcător) sunt incluse în preț sau se cumpără separat.
Cum pot plăti pentru Cablu cu cleste de sudura 12 mm2, 300A, Rotor?
Metodele de plată pentru Cablu cu cleste de sudura 12 mm2, 300A, Rotor sunt stabilite de magazinul europroduse.ro. De obicei sunt disponibile plata online cu cardul și plata la livrare (ramburs), iar pentru produsele mai scumpe, precum motocultoarele sau motosapele, multe magazine oferă și plata în rate prin cardurile de credit partenere sau prin credit de consum. Dacă alegi plata online, vei introduce datele cardului direct în pagina procesatorului de plăți al magazinului, nu pe General Power Tools. Metodele disponibile le vezi la finalizarea comenzii pe site-ul europroduse.ro.
Este Cablu cu cleste de sudura 12 mm2, 300A, Rotor la reducere?
Prețul afișat pentru Cablu cu cleste de sudura 12 mm2, 300A, Rotor (30.00 RON) este cel curent din feed-ul magazinului europroduse.ro și se actualizează automat, așa că o eventuală reducere apare și pe General Power Tools. Nu putem anticipa reducerile viitoare, dar pentru unelte și echipamente de grădină promoțiile sunt de obicei mai frecvente la începutul sezonului de grădinărit, la sfârșitul sezonului și de Black Friday. Revino pe pagina produsului sau caută în categoria lui alternative similare aflate în ofertă.
De ce nu pot comanda Cablu cu cleste de sudura 12 mm2, 300A, Rotor direct de pe General Power Tools?
General Power Tools este un catalog care reunește unelte, echipamente de grădinărit și utilaje agricole de la mai multe magazine partenere, ca să le poți compara ușor într-un singur loc. Nu vindem direct, așa că pentru Cablu cu cleste de sudura 12 mm2, 300A, Rotor comanda se finalizează pe site-ul europroduse.ro. Informațiile despre produs sunt preluate automat din feed-ul magazinului; dacă există diferențe de preț, stoc, specificații sau imagini între General Power Tools și magazinul partener, sunt valabile informațiile de pe site-ul magazinului. Prețul afișat, 30.00 RON, include TVA; costul livrării se poate adăuga la finalizarea comenzii.
Unde găsesc piese de schimb și service pentru Cablu cu cleste de sudura 12 mm2, 300A, Rotor?
Pentru reparațiile în garanție, contactează magazinul de la care ai cumpărat Cablu cu cleste de sudura 12 mm2, 300A, Rotor, adică europroduse.ro, sau service-ul indicat în certificatul de garanție. După expirarea garanției, piesele de schimb și consumabilele (filtre, bujii, curele, cuțite, lanțuri) se găsesc de obicei la importatorul sau distribuitorul oficial al brandului și la service-urile autorizate. Înainte de a cumpăra un utilaj, merită să verifici dacă brandul are service și piese disponibile în România, mai ales pentru motocultoare și motosape.
Ce documente primesc la cumpărarea Cablu cu cleste de sudura 12 mm2, 300A, Rotor?
La livrarea Cablu cu cleste de sudura 12 mm2, 300A, Rotor ar trebui să primești factura emisă de europroduse.ro, certificatul de garanție (acolo unde produsul are garanție comercială) și manualul de utilizare în limba română, cu instrucțiunile de siguranță și de întreținere. Produsele cu motor sau electrice comercializate în Uniunea Europeană trebuie să poarte marcajul CE. Verifică la primire că documentele sunt în colet și păstrează-le: îți vor trebui pentru garanție, service sau un eventual retur.

Produse similare

Alte produse de la europroduse.ro

Ți-au plăcut aceste produse?

Cookies & confidențialitate

Folosim cookies și tehnologii similare pentru a oferi o experiență optimă, a măsura traficul și a personaliza conținutul. Poți accepta tot, refuza tot, sau alege ce permiți. Detalii

Setări cookies