Sari la conținut
General Power Tools

Colector de praf PROCRAFT PDC550, 550 W, 2850 rpm, 19.7 Kg

Vândut de europroduse.ro

1.062,00 RON

Cel mai mic preț din ultimele 30 zile

În stoc la europroduse.ro Comandă direct la magazin
10 persoane urmăresc acest produs
Comandat de 16 ori în ultimele 7 zile
Produs 100% original

Colector de praf PROCRAFT PDC550, 550 W, 2850 rpm, 19.7 Kg

1.062,00 RON
Cumpără
PDC550 Colector de Praf PROCRAFT Colectorul de praf PDC550 PROCRAFT este un echipament esential pentru mentinerea unui mediu de lucru curat si sigur, ideal pentru ateliere si spatii de lucru cu generare mare de praf. Detalii Tehnice: - Tensiune alimentare: 220-240 V - Putere: 550 W - Viteza de rotatie: 2850 rot/min - Flux de aer: 1150 m³/h - Zona sacului filtrant: 1 m² - Volum sac: 75 l - Greutate: 19,7 kg Colectorul de praf PDC550 PROCRAFT este dotat cu un motor puternic de 550 W care asigura un flux de aer de 1150 m³/h, eficient in captarea particulelor de praf. Viteza de rotatie de 2850 rot/min permite o aspirare rapida si eficienta. Cu un sac de filtrare de 75 litri si o zona de filtrare de 1 m², acest colector este capabil sa gestioneze cantitati mari de praf, contribuind la mentinerea unui mediu de lucru curat. Greutatea de 19,7 kg asigura stabilitate, iar designul sau este optimizat pentru a facilita utilizarea si intretinerea.
Custom Field1
new
Custom Field2
25.00 kg
Custom Field3
https://europroduse.ro/image/700604267/p/raw/1/colector-de-praf-procraft-pdc550-550-w-2850-rpm-19-7-kg-100000341.jpg

Încă nu există recenzii pentru acest produs.

Lasă o recenzie

Istoric preț

Istoric preț — ultimul an

Min 30z: 1.062,00 RON (OG 58/2022)

1.062,00 1.062,00 1.062,00 oct. 2025 dec. 2025 feb. 2026 apr. 2026 iun. 2026 aug. 2026 oct. 2026 oct. 2026
RON
Pe perioada zilelor fără schimbare, prețul rămâne identic cu ultima înregistrare.

Întrebări frecvente

Este sigur să comand Colector de praf PROCRAFT PDC550, 550 W, 2850 rpm, 19.7 Kg prin General Power Tools?
General Power Tools este un catalog de produse, așa că nu procesăm noi comanda: pentru Colector de praf PROCRAFT PDC550, 550 W, 2850 rpm, 19.7 Kg ești redirecționat către magazinul partener europroduse.ro, care preia comanda, procesează plata, emite factura și certificatul de garanție și expediază produsul. Plata cu cardul se face prin procesatorul de plăți al magazinului, iar datele tale bancare nu ajung la General Power Tools. Înainte de a finaliza comanda, îți recomandăm să verifici pe site-ul europroduse.ro datele firmei, costul de livrare și politica de retur.
Care sunt termenii de livrare pentru Colector de praf PROCRAFT PDC550, 550 W, 2850 rpm, 19.7 Kg?
Livrarea pentru Colector de praf PROCRAFT PDC550, 550 W, 2850 rpm, 19.7 Kg este asigurată de magazinul europroduse.ro. Termenul estimat și costul transportului sunt afișate pe site-ul magazinului, în pagina produsului sau în coș, și depind de zona de livrare și de dimensiunile coletului. Produsele grele sau voluminoase, precum motocultoarele, motosapele sau accesoriile agricole, pot fi livrate pe palet sau prin curier specializat, de obicei până la poartă, și uneori necesită un termen mai lung. La primire, verifică ambalajul în prezența curierului și notează pe documentul de livrare orice deteriorare vizibilă.
Ce garanție are Colector de praf PROCRAFT PDC550, 550 W, 2850 rpm, 19.7 Kg?
Colector de praf PROCRAFT PDC550, 550 W, 2850 rpm, 19.7 Kg este vândut de magazinul partener europroduse.ro, care răspunde pentru conformitatea produsului. Ca orice bun cumpărat de un consumator, beneficiază de garanția legală de conformitate de minimum 2 ani de la livrare (OUG 140/2021): dacă produsul are un defect existent la livrare, magazinul trebuie să îl repare, să îl înlocuiască sau să îți returneze banii. Pe lângă aceasta, mulți producători oferă o garanție comercială, ale cărei condiții sunt trecute în certificatul de garanție. De regulă, aceasta cere respectarea manualului, folosirea combustibilului și uleiului recomandate și efectuarea reviziilor, iar piesele de uzură normală (cuțite, lanțuri, curele, bujii) pot avea condiții separate. Păstrează factura și certificatul de garanție pe toată durata garanției.
Cum se returnează Colector de praf PROCRAFT PDC550, 550 W, 2850 rpm, 19.7 Kg?
Pentru produsele cumpărate online ai, în general, 14 zile calendaristice de la primire pentru a te retrage din contract fără a oferi explicații (OUG 34/2014), iar returul pentru Colector de praf PROCRAFT PDC550, 550 W, 2850 rpm, 19.7 Kg se face către magazinul partener europroduse.ro, conform politicii sale. Costul transportului de retur poate fi suportat de tine, dacă magazinul te-a informat despre acest lucru, iar pentru produsele grele sau voluminoase poate fi semnificativ. Produsul trebuie manevrat doar cât e necesar pentru a-l verifica: dacă un utilaj a fost alimentat cu combustibil și folosit efectiv, magazinul poate reține o sumă pentru diminuarea valorii lui. Banii se returnează în cel mult 14 zile de la data la care ai informat magazinul, iar magazinul poate amâna rambursarea până primește produsul înapoi.
Ce preț are Colector de praf PROCRAFT PDC550, 550 W, 2850 rpm, 19.7 Kg?
Colector de praf PROCRAFT PDC550, 550 W, 2850 rpm, 19.7 Kg se găsește pe site-ul europroduse.ro la prețul de 1062.00 RON. Prețul final al comenzii poate varia în funcție de costul de livrare, care poate fi mai mare pentru produsele grele sau voluminoase, și de eventualele promoții active în magazin. Verifică pe site-ul europroduse.ro dacă există livrare gratuită peste un anumit prag și dacă unele accesorii (ulei, acumulator, încărcător) sunt incluse în preț sau se cumpără separat.
Cum pot plăti pentru Colector de praf PROCRAFT PDC550, 550 W, 2850 rpm, 19.7 Kg?
Metodele de plată pentru Colector de praf PROCRAFT PDC550, 550 W, 2850 rpm, 19.7 Kg sunt stabilite de magazinul europroduse.ro. De obicei sunt disponibile plata online cu cardul și plata la livrare (ramburs), iar pentru produsele mai scumpe, precum motocultoarele sau motosapele, multe magazine oferă și plata în rate prin cardurile de credit partenere sau prin credit de consum. Dacă alegi plata online, vei introduce datele cardului direct în pagina procesatorului de plăți al magazinului, nu pe General Power Tools. Metodele disponibile le vezi la finalizarea comenzii pe site-ul europroduse.ro.
Este Colector de praf PROCRAFT PDC550, 550 W, 2850 rpm, 19.7 Kg la reducere?
Prețul afișat pentru Colector de praf PROCRAFT PDC550, 550 W, 2850 rpm, 19.7 Kg (1062.00 RON) este cel curent din feed-ul magazinului europroduse.ro și se actualizează automat, așa că o eventuală reducere apare și pe General Power Tools. Nu putem anticipa reducerile viitoare, dar pentru unelte și echipamente de grădină promoțiile sunt de obicei mai frecvente la începutul sezonului de grădinărit, la sfârșitul sezonului și de Black Friday. Revino pe pagina produsului sau caută în categoria lui alternative similare aflate în ofertă.
De ce nu pot comanda Colector de praf PROCRAFT PDC550, 550 W, 2850 rpm, 19.7 Kg direct de pe General Power Tools?
General Power Tools este un catalog care reunește unelte, echipamente de grădinărit și utilaje agricole de la mai multe magazine partenere, ca să le poți compara ușor într-un singur loc. Nu vindem direct, așa că pentru Colector de praf PROCRAFT PDC550, 550 W, 2850 rpm, 19.7 Kg comanda se finalizează pe site-ul europroduse.ro. Informațiile despre produs sunt preluate automat din feed-ul magazinului; dacă există diferențe de preț, stoc, specificații sau imagini între General Power Tools și magazinul partener, sunt valabile informațiile de pe site-ul magazinului. Prețul afișat, 1062.00 RON, include TVA; costul livrării se poate adăuga la finalizarea comenzii.
Unde găsesc piese de schimb și service pentru Colector de praf PROCRAFT PDC550, 550 W, 2850 rpm, 19.7 Kg?
Pentru reparațiile în garanție, contactează magazinul de la care ai cumpărat Colector de praf PROCRAFT PDC550, 550 W, 2850 rpm, 19.7 Kg, adică europroduse.ro, sau service-ul indicat în certificatul de garanție. După expirarea garanției, piesele de schimb și consumabilele (filtre, bujii, curele, cuțite, lanțuri) se găsesc de obicei la importatorul sau distribuitorul oficial al brandului și la service-urile autorizate. Înainte de a cumpăra un utilaj, merită să verifici dacă brandul are service și piese disponibile în România, mai ales pentru motocultoare și motosape.
Ce documente primesc la cumpărarea Colector de praf PROCRAFT PDC550, 550 W, 2850 rpm, 19.7 Kg?
La livrarea Colector de praf PROCRAFT PDC550, 550 W, 2850 rpm, 19.7 Kg ar trebui să primești factura emisă de europroduse.ro, certificatul de garanție (acolo unde produsul are garanție comercială) și manualul de utilizare în limba română, cu instrucțiunile de siguranță și de întreținere. Produsele cu motor sau electrice comercializate în Uniunea Europeană trebuie să poarte marcajul CE. Verifică la primire că documentele sunt în colet și păstrează-le: îți vor trebui pentru garanție, service sau un eventual retur.

Alte produse de la europroduse.ro

Produse similare

Ți-au plăcut aceste produse?

Cookies & confidențialitate

Folosim cookies și tehnologii similare pentru a oferi o experiență optimă, a măsura traficul și a personaliza conținutul. Poți accepta tot, refuza tot, sau alege ce permiți. Detalii

Setări cookies