Scanner de detectie utilitati subterane / Georadar (GPR), Leica DS2000-4
130.574,25 RON
Cel mai mic preț din ultimele 30 zile
- Tensiune
- 12V
- În stoc la albertool.com
- Vândut de albertool.com
- Comandă direct la magazin
- 8 persoane urmăresc acest produs
- Comandat de 38 ori în ultimele 7 zile
- Produs 100% original
Scanner de detectie utilitati subterane / Georadar (GPR), Leica DS2000-4
130.574,25 RON
Scanner de detectie utilitati subterane / Georadar (GPR), Leica DS2000-4 din gama de echipamente pentru detectie si localizare Descoperirea utilitatilor mai sigur, mai rapid, mai mult Exista multe lucruri in subteran, despre care trebuie sa stiti inainte de a sapa. GeoRadarul de detectare a utilitatilor Leica DS2000 detecteaza si pozitioneaza fara efort atat tintele superficiale, cat si cele adanci simultan, adunand mai multe informatii, mai rapid, in orice mediu. DS2000 dispune de o antena cu frecventa duala simultana, permitand detectarea simultana a tintelor superficiale si adanci. Asigura o calitate inalta a datelor si furnizeaza informatii actionabile direct pe santier prin intermediul software-ului sau usor de utilizat si a capacitatilor de colectare automata a datelor, conducand la operatiuni mai rapide. Designul tip carucior faciliteaza manevrarea, iar alimentarea la bord asigura functionarea sistemului pe parcursul unei intregi zile de lucru. Cu functii simple de stocare si export a datelor, DS2000 eficientizeaza fluxurile de lucru pentru detectia si cartografierea utilitatilor. Detectare fiabila a utilitatilor pentru toata lumea Utilizarea DS2000 sporeste siguranta prin reducerea riscului de lovire accidentala a utilitatilor subterane si contribuie la reducerea costurilor prin minimizarea nevoii de refacere a lucrarilor si evitarea daunelor. Cand este utilizat impreuna cu tableta Leica CT1000 robusta si rezistenta si antena inteligenta Leica GPS60 sau GG04 plus sau cu detectorii din seria DD Smart, DS2000 face parte din solutia completa de detectare si cartografiere subterana care va va imbogati afacerea facand-o mult mai eficienta. Caracteristici / beneficii cheie: Gaseste toate tipurile de utilitati (gaz, electricitate, comunicatii, apa, canalizare). Detecteaza utilitati mai adanc si cu mai multa incredere. Antena cu frecventa duala simultana pentru detectarea tintelor superficiale si adanci. Calitate inalta a datelor in toate conditiile de sol. Software usor de utilizat si colectare automata a datelor pentru operare mai rapida. Sistem robust si fiabil, cu design tip carucior pentru o manevrare usoara. Alimentare la bord pentru operare pe toata durata zilei. Stocare si export simplu de date. Creste siguranta si reduce costurile prin prevenirea avarierii utilitatilor. Ofera informatii actionabile direct pe santier. Aplicatii principale Detectia si cartografierea utilitatilor subterane pentru proiecte de constructii. Aplicatii de inginerie civila. Cartografierea si gestionarea utilitatilor municipale. Sistem detectie DS2000 Antena dual-frequency (dubla frecventa) Amprenta la sol a antenei: 40 x 50 cm Canale: 2 Frecventa centrala a antenei: 250 si 700 MHz Orientarea antenei: Perpendicular, lateral Frecventa de esantionare: 400 kHz Nivel detectie adancime: 0 - 10 m (depinzand de sol si conditii de mediu) Achizitia datelor: Viteza de colectare a datelor: pana la 10 km/h Rata de scanare per canal pentru 512 mostre per scanare: 381 pe secunda Interval scanari: 42 pe metru Sistemul de localizare: 2 codificatoare integrate GPS si/sau TPS Unitate de control: Consum / Acumulator: 13.3W, baterie SLAB cu reincarcare 12V DC, 12 Ah Temperatura de operare: -10°C pana la +40°C (14°F pana la +104°F) Greutate: 23 kg (fara acumulator si tableta) Clasa de protectie: IP65 Instructiuni de utilizare: Asamblati sistemul DS2000 conform ghidului producatorului. Porniti unitatea si tableta, asigurandu-va ca software-ul este incarcat si gata de utilizare. Impingeti caruciorul peste zona de sondaj, permitand GPR-ului sa colecteze date automat. Monitorizati datele in timp real pe tableta pentru detectia utilitatilor. Marcati utilitatile identificate pe sol sau inregistrati pozitiile acestora utilizand capacitatile de cartografiere ale sistemului. Exportati datele colectate pentru analize ulterioare sau raportare. Set de livrare pachet : scanner Leica DS2000-4 (art. 847112 ) acumulatori si incarcator, USB Stick. Preturile pentru variantele Leica DS2000 incepand de la 25.000 EUR + TVA.
Încă nu există recenzii pentru acest produs.
Lasă o recenzie
Istoric preț
Ultimul an
RON
Pe perioada zilelor fără schimbare, prețul rămâne identic cu ultima înregistrare.
Întrebări frecvente
Este sigur să comand Scanner de detectie utilitati subterane / Georadar (GPR), Leica DS2000-4 prin General Power Tools?
General Power Tools este un catalog de produse, așa că nu procesăm noi comanda: pentru Scanner de detectie utilitati subterane / Georadar (GPR), Leica DS2000-4 ești redirecționat către magazinul partener albertool.com, care preia comanda, procesează plata, emite factura și certificatul de garanție și expediază produsul. Plata cu cardul se face prin procesatorul de plăți al magazinului, iar datele tale bancare nu ajung la General Power Tools. Înainte de a finaliza comanda, îți recomandăm să verifici pe site-ul albertool.com datele firmei, costul de livrare și politica de retur.
Care sunt termenii de livrare pentru Scanner de detectie utilitati subterane / Georadar (GPR), Leica DS2000-4?
Livrarea pentru Scanner de detectie utilitati subterane / Georadar (GPR), Leica DS2000-4 este asigurată de magazinul albertool.com. Termenul estimat și costul transportului sunt afișate pe site-ul magazinului, în pagina produsului sau în coș, și depind de zona de livrare și de dimensiunile coletului. Produsele grele sau voluminoase, precum motocultoarele, motosapele sau accesoriile agricole, pot fi livrate pe palet sau prin curier specializat, de obicei până la poartă, și uneori necesită un termen mai lung. La primire, verifică ambalajul în prezența curierului și notează pe documentul de livrare orice deteriorare vizibilă.
Ce garanție are Scanner de detectie utilitati subterane / Georadar (GPR), Leica DS2000-4?
Scanner de detectie utilitati subterane / Georadar (GPR), Leica DS2000-4 este vândut de magazinul partener albertool.com, care răspunde pentru conformitatea produsului. Ca orice bun cumpărat de un consumator, beneficiază de garanția legală de conformitate de minimum 2 ani de la livrare (OUG 140/2021): dacă produsul are un defect existent la livrare, magazinul trebuie să îl repare, să îl înlocuiască sau să îți returneze banii. Pe lângă aceasta, mulți producători oferă o garanție comercială, ale cărei condiții sunt trecute în certificatul de garanție. De regulă, aceasta cere respectarea manualului, folosirea combustibilului și uleiului recomandate și efectuarea reviziilor, iar piesele de uzură normală (cuțite, lanțuri, curele, bujii) pot avea condiții separate. Păstrează factura și certificatul de garanție pe toată durata garanției.
Cum se returnează Scanner de detectie utilitati subterane / Georadar (GPR), Leica DS2000-4?
Pentru produsele cumpărate online ai, în general, 14 zile calendaristice de la primire pentru a te retrage din contract fără a oferi explicații (OUG 34/2014), iar returul pentru Scanner de detectie utilitati subterane / Georadar (GPR), Leica DS2000-4 se face către magazinul partener albertool.com, conform politicii sale. Costul transportului de retur poate fi suportat de tine, dacă magazinul te-a informat despre acest lucru, iar pentru produsele grele sau voluminoase poate fi semnificativ. Produsul trebuie manevrat doar cât e necesar pentru a-l verifica: dacă un utilaj a fost alimentat cu combustibil și folosit efectiv, magazinul poate reține o sumă pentru diminuarea valorii lui. Banii se returnează în cel mult 14 zile de la data la care ai informat magazinul, iar magazinul poate amâna rambursarea până primește produsul înapoi.
Ce preț are Scanner de detectie utilitati subterane / Georadar (GPR), Leica DS2000-4?
Scanner de detectie utilitati subterane / Georadar (GPR), Leica DS2000-4 se găsește pe site-ul albertool.com la prețul de 130574.25 RON. Prețul final al comenzii poate varia în funcție de costul de livrare, care poate fi mai mare pentru produsele grele sau voluminoase, și de eventualele promoții active în magazin. Verifică pe site-ul albertool.com dacă există livrare gratuită peste un anumit prag și dacă unele accesorii (ulei, acumulator, încărcător) sunt incluse în preț sau se cumpără separat.
Cum pot plăti pentru Scanner de detectie utilitati subterane / Georadar (GPR), Leica DS2000-4?
Metodele de plată pentru Scanner de detectie utilitati subterane / Georadar (GPR), Leica DS2000-4 sunt stabilite de magazinul albertool.com. De obicei sunt disponibile plata online cu cardul și plata la livrare (ramburs), iar pentru produsele mai scumpe, precum motocultoarele sau motosapele, multe magazine oferă și plata în rate prin cardurile de credit partenere sau prin credit de consum. Dacă alegi plata online, vei introduce datele cardului direct în pagina procesatorului de plăți al magazinului, nu pe General Power Tools. Metodele disponibile le vezi la finalizarea comenzii pe site-ul albertool.com.
Este Scanner de detectie utilitati subterane / Georadar (GPR), Leica DS2000-4 la reducere?
Prețul afișat pentru Scanner de detectie utilitati subterane / Georadar (GPR), Leica DS2000-4 (130574.25 RON) este cel curent din feed-ul magazinului albertool.com și se actualizează automat, așa că o eventuală reducere apare și pe General Power Tools. Nu putem anticipa reducerile viitoare, dar pentru unelte și echipamente de grădină promoțiile sunt de obicei mai frecvente la începutul sezonului de grădinărit, la sfârșitul sezonului și de Black Friday. Revino pe pagina produsului sau caută în categoria lui alternative similare aflate în ofertă.
De ce nu pot comanda Scanner de detectie utilitati subterane / Georadar (GPR), Leica DS2000-4 direct de pe General Power Tools?
General Power Tools este un catalog care reunește unelte, echipamente de grădinărit și utilaje agricole de la mai multe magazine partenere, ca să le poți compara ușor într-un singur loc. Nu vindem direct, așa că pentru Scanner de detectie utilitati subterane / Georadar (GPR), Leica DS2000-4 comanda se finalizează pe site-ul albertool.com. Informațiile despre produs sunt preluate automat din feed-ul magazinului; dacă există diferențe de preț, stoc, specificații sau imagini între General Power Tools și magazinul partener, sunt valabile informațiile de pe site-ul magazinului. Prețul afișat, 130574.25 RON, include TVA; costul livrării se poate adăuga la finalizarea comenzii.
Unde găsesc piese de schimb și service pentru Scanner de detectie utilitati subterane / Georadar (GPR), Leica DS2000-4?
Pentru reparațiile în garanție, contactează magazinul de la care ai cumpărat Scanner de detectie utilitati subterane / Georadar (GPR), Leica DS2000-4, adică albertool.com, sau service-ul indicat în certificatul de garanție. După expirarea garanției, piesele de schimb și consumabilele (filtre, bujii, curele, cuțite, lanțuri) se găsesc de obicei la importatorul sau distribuitorul oficial al brandului și la service-urile autorizate. Înainte de a cumpăra un utilaj, merită să verifici dacă brandul are service și piese disponibile în România, mai ales pentru motocultoare și motosape.
Ce documente primesc la cumpărarea Scanner de detectie utilitati subterane / Georadar (GPR), Leica DS2000-4?
La livrarea Scanner de detectie utilitati subterane / Georadar (GPR), Leica DS2000-4 ar trebui să primești factura emisă de albertool.com, certificatul de garanție (acolo unde produsul are garanție comercială) și manualul de utilizare în limba română, cu instrucțiunile de siguranță și de întreținere. Produsele cu motor sau electrice comercializate în Uniunea Europeană trebuie să poarte marcajul CE. Verifică la primire că documentele sunt în colet și păstrează-le: îți vor trebui pentru garanție, service sau un eventual retur.
Alte produse de la albertool.com
Popular
Fără imagine
Fără imagine
Fără imagine
Fără imagine
Fără imagine
Fără imagine
Fără imagine
Fără imagine
Fără imagine
Fără imagine
Fără imagine
Fără imagine
Produse similare
Popular
Fără imagine
Popular
Fără imagine
Popular
Fără imagine
Popular
Fără imagine
-17%
Popular
Fără imagine
Fără imagine
Fără imagine
-17%
Fără imagine
Fără imagine
Fără imagine
-11%
Fără imagine
-72%
Fără imagine