Sari la conținut
General Power Tools

Aprinzator Aragaz cu Baterie 1

12,98 RON

PRP: 12,98 RON

Cel mai mic preț din ultimele 30 zile

  • În stoc la sculefix.ro
  • Vândut de sculefix.ro
  • Comandă direct la magazin
  • 11 persoane urmăresc acest produs
  • Comandat de 8 ori în ultimele 7 zile
  • Produs 100% original

Aprinzator Aragaz cu Baterie 1

12,98 RON
Cumpără
Aprinzatorul cu baterie este un accesoriu practic si sigur pentru utilizarea zilnica in bucatarie sau in aer liber. Conceput pentru a oferi o aprindere rapida si eficienta, acesta functioneaza pe baza de scanteie, fara flacara deschisa, reducand riscul de accidente si asigurand un plus de siguranta in utilizare.

Specificatii tehnice:
• Tip produs: Aprinzator electric
• Mecanism: Cu scanteie (fara flacara deschisa)
• Alimentare: 1 baterie AA
• Activare prin apasarea butonului
• Maner ergonomic, finisaj satinat
• Dimensiuni: 235 x 32 x 27 mm

Continut pachet:
•
1 × Aprinzator electric

De ce merita?
• Siguranta sporita – fara flacara deschisa, risc redus de accidente
• Aprindere rapida si eficienta
• Usor de utilizat – functionare simpla prin apasare
• Ideal pentru utilizare zilnica in bucatarie sau exterior
• Design confortabil pentru prindere sigura Potrivit pentru:
• Plite si aragazuri
• Gratare
• Aprinderea lumanarilor si a altor surse de foc

Încă nu există recenzii pentru acest produs.

Lasă o recenzie

Istoric preț

Ultimul an

12,98 12,98 12,98 oct. 2025 dec. 2025 feb. 2026 apr. 2026 iun. 2026 aug. 2026 oct. 2026
RON
Pe perioada zilelor fără schimbare, prețul rămâne identic cu ultima înregistrare.

Întrebări frecvente

Este sigur să comand Aprinzator Aragaz cu Baterie 1 prin General Power Tools?
General Power Tools este un catalog de produse, așa că nu procesăm noi comanda: pentru Aprinzator Aragaz cu Baterie 1 ești redirecționat către magazinul partener sculefix.ro, care preia comanda, procesează plata, emite factura și certificatul de garanție și expediază produsul. Plata cu cardul se face prin procesatorul de plăți al magazinului, iar datele tale bancare nu ajung la General Power Tools. Înainte de a finaliza comanda, îți recomandăm să verifici pe site-ul sculefix.ro datele firmei, costul de livrare și politica de retur.
Care sunt termenii de livrare pentru Aprinzator Aragaz cu Baterie 1?
Livrarea pentru Aprinzator Aragaz cu Baterie 1 este asigurată de magazinul sculefix.ro. Termenul estimat și costul transportului sunt afișate pe site-ul magazinului, în pagina produsului sau în coș, și depind de zona de livrare și de dimensiunile coletului. Produsele grele sau voluminoase, precum motocultoarele, motosapele sau accesoriile agricole, pot fi livrate pe palet sau prin curier specializat, de obicei până la poartă, și uneori necesită un termen mai lung. La primire, verifică ambalajul în prezența curierului și notează pe documentul de livrare orice deteriorare vizibilă.
Ce garanție are Aprinzator Aragaz cu Baterie 1?
Aprinzator Aragaz cu Baterie 1 este vândut de magazinul partener sculefix.ro, care răspunde pentru conformitatea produsului. Ca orice bun cumpărat de un consumator, beneficiază de garanția legală de conformitate de minimum 2 ani de la livrare (OUG 140/2021): dacă produsul are un defect existent la livrare, magazinul trebuie să îl repare, să îl înlocuiască sau să îți returneze banii. Pe lângă aceasta, mulți producători oferă o garanție comercială, ale cărei condiții sunt trecute în certificatul de garanție. De regulă, aceasta cere respectarea manualului, folosirea combustibilului și uleiului recomandate și efectuarea reviziilor, iar piesele de uzură normală (cuțite, lanțuri, curele, bujii) pot avea condiții separate. Păstrează factura și certificatul de garanție pe toată durata garanției.
Cum se returnează Aprinzator Aragaz cu Baterie 1?
Pentru produsele cumpărate online ai, în general, 14 zile calendaristice de la primire pentru a te retrage din contract fără a oferi explicații (OUG 34/2014), iar returul pentru Aprinzator Aragaz cu Baterie 1 se face către magazinul partener sculefix.ro, conform politicii sale. Costul transportului de retur poate fi suportat de tine, dacă magazinul te-a informat despre acest lucru, iar pentru produsele grele sau voluminoase poate fi semnificativ. Produsul trebuie manevrat doar cât e necesar pentru a-l verifica: dacă un utilaj a fost alimentat cu combustibil și folosit efectiv, magazinul poate reține o sumă pentru diminuarea valorii lui. Banii se returnează în cel mult 14 zile de la data la care ai informat magazinul, iar magazinul poate amâna rambursarea până primește produsul înapoi.
Ce preț are Aprinzator Aragaz cu Baterie 1?
Aprinzator Aragaz cu Baterie 1 se găsește pe site-ul sculefix.ro la prețul de 12.98 RON. Prețul final al comenzii poate varia în funcție de costul de livrare, care poate fi mai mare pentru produsele grele sau voluminoase, și de eventualele promoții active în magazin. Verifică pe site-ul sculefix.ro dacă există livrare gratuită peste un anumit prag și dacă unele accesorii (ulei, acumulator, încărcător) sunt incluse în preț sau se cumpără separat.
Cum pot plăti pentru Aprinzator Aragaz cu Baterie 1?
Metodele de plată pentru Aprinzator Aragaz cu Baterie 1 sunt stabilite de magazinul sculefix.ro. De obicei sunt disponibile plata online cu cardul și plata la livrare (ramburs), iar pentru produsele mai scumpe, precum motocultoarele sau motosapele, multe magazine oferă și plata în rate prin cardurile de credit partenere sau prin credit de consum. Dacă alegi plata online, vei introduce datele cardului direct în pagina procesatorului de plăți al magazinului, nu pe General Power Tools. Metodele disponibile le vezi la finalizarea comenzii pe site-ul sculefix.ro.
Este Aprinzator Aragaz cu Baterie 1 la reducere?
Prețul afișat pentru Aprinzator Aragaz cu Baterie 1 (12.98 RON) este cel curent din feed-ul magazinului sculefix.ro și se actualizează automat, așa că o eventuală reducere apare și pe General Power Tools. Nu putem anticipa reducerile viitoare, dar pentru unelte și echipamente de grădină promoțiile sunt de obicei mai frecvente la începutul sezonului de grădinărit, la sfârșitul sezonului și de Black Friday. Revino pe pagina produsului sau caută în categoria lui alternative similare aflate în ofertă.
De ce nu pot comanda Aprinzator Aragaz cu Baterie 1 direct de pe General Power Tools?
General Power Tools este un catalog care reunește unelte, echipamente de grădinărit și utilaje agricole de la mai multe magazine partenere, ca să le poți compara ușor într-un singur loc. Nu vindem direct, așa că pentru Aprinzator Aragaz cu Baterie 1 comanda se finalizează pe site-ul sculefix.ro. Informațiile despre produs sunt preluate automat din feed-ul magazinului; dacă există diferențe de preț, stoc, specificații sau imagini între General Power Tools și magazinul partener, sunt valabile informațiile de pe site-ul magazinului. Prețul afișat, 12.98 RON, include TVA; costul livrării se poate adăuga la finalizarea comenzii.
Unde găsesc piese de schimb și service pentru Aprinzator Aragaz cu Baterie 1?
Pentru reparațiile în garanție, contactează magazinul de la care ai cumpărat Aprinzator Aragaz cu Baterie 1, adică sculefix.ro, sau service-ul indicat în certificatul de garanție. După expirarea garanției, piesele de schimb și consumabilele (filtre, bujii, curele, cuțite, lanțuri) se găsesc de obicei la importatorul sau distribuitorul oficial al brandului și la service-urile autorizate. Înainte de a cumpăra un utilaj, merită să verifici dacă brandul are service și piese disponibile în România, mai ales pentru motocultoare și motosape.
Ce documente primesc la cumpărarea Aprinzator Aragaz cu Baterie 1?
La livrarea Aprinzator Aragaz cu Baterie 1 ar trebui să primești factura emisă de sculefix.ro, certificatul de garanție (acolo unde produsul are garanție comercială) și manualul de utilizare în limba română, cu instrucțiunile de siguranță și de întreținere. Produsele cu motor sau electrice comercializate în Uniunea Europeană trebuie să poarte marcajul CE. Verifică la primire că documentele sunt în colet și păstrează-le: îți vor trebui pentru garanție, service sau un eventual retur.

Alte produse de la sculefix.ro

Produse similare

Ți-au plăcut aceste produse?

Cookies și confidențialitate

Folosim cookies și tehnologii similare pentru a oferi o experiență optimă, a măsura traficul și a personaliza conținutul. Poți accepta tot, refuza tot, sau alege ce permiți. Detalii

Setări cookies